Návrat na hlavní stranu

Okřešánek tančil na Makarské riviéře v Chorvatsku

4. září odcestoval dětský folklórní soubor ze ZŠ Okříšky do Chorvatska, aby přispěl svým vystoupením ke kulturnímu programu na Makarské riviéře.
V rámci Makarského kulturního léta potěšil Okřešánek svými písněmi a tancem nejen místní obyvatele, ale také velké množství turistů, kterých zde bylo i po hlavní sezóně opravdu mnoho.
Celkem vystupoval Okřešánek třikrát a vždy na jiném místě.
První vystoupení proběhlo v městečku Živogošče, nedaleko místa, kde Okřešánek celý týden pobýval v nedalekém kempu. Pro velký úspěch obdržela vedoucí souboru od jednoho z diváků také další nabídku na festival na Slovensko.
Druhé vystoupení mohli diváci zhlédnout v Gradacu. Jelikož děti ze souboru trénovaly na večerní vystoupení během dne, přilákala hudba a zpěv několik "zvědavců", kterým se zkouška líbila a do Gradacu vzdáleného 19 km od místa pobytu se přijeli na vystoupení podívat.
Třetí vystoupení bylo zorganizováno v Drveniku, kde byli diváci převážně z Německa. Jelikož se jednalo spíš o starší generaci diváků, bylo vystoupení Okřešánku oceněno velkým potleskem, český folklór v podání dětí se Němcům velice líbil.
foto
Celý týdenní pobyt si děti řádně užily. Kromě tancování strávily samozřejmě určitý čas výlety za účelem poznávání místní krajiny, koupáním a potápěním v moři. Zpestřením byl také celodenní výlet na lodi na ostrov Hvar, kde všechny čekalo koupání na písečné pláži a prohlídka městečka Sučuraj. K projížďce samozřejmě patřil i fishpicnic přímo na lodi. V průběhu plavby zhlédli všichni "námořníci" městečko Igrane, nad kterým ční opevněná věž Kula Zale ze 17. století, jež byla postavena na obranu proti Turkům. Po celou cestu byla loď doprovázena hejny racků a nechyběli ani delfíni.
12. září skončil pobyt Okřešánku v Chorvatsku a s pozváním na příští ročník Makarského kulturního léta odcestoval zpět do Okříšek.

Zaslala Ilona Mikešová

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Okřešánek, folklorní soubor

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 22.09.2009 v 22:32 hodin

Copyright 1994-2023 © Luděk Šorm